Pütürge Jandarma Komutanlığı

Pütürge Jandarma Komutanlığı
Kategori : Askeri Birimler
Şehir : Malatya
Ünvan : Pütürge Jandarma Komutanlığı
Adres : Köylü Mah. Kanalboyu Cad. Pütürge, Malatya
Telefon : 0 422 561 30 75
Telefon2 : 0 312 402 61 00
Fax : 0 312 425 08 13
Email : gnkur@tsk.tr
Firmanın Çalışma Saatleri:
  • Pazartesi :09:00-18:00
  • Salı :09:00-18:00
  • Çarşamba :09:00-18:00
  • Perşembe :09:00-18:00
  • Cuma :09:00-18:00
  • Cumartesi :Kapalı
  • Pazar :Kapalı

BASIN BÜLTENİ

07.02.2019 – “Türkiye Şehitlerini Anıyor” Etkinliği

Genelkurmay Başkanlığı tarafından 18 Mart 2015 tarihinde başlatılan, “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında;

06 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de, Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, Birinci Dünya Savaşı şehitleri Er İsmail (İSTANBUL) ve Çavuş Ömer (KAYSERİ), şehitlerin yakınları, müze ziyaretçileri ve öğrencilerin katılımıyla anılmıştır.

20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de, Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, Birinci Dünya Savaşı şehitleri Er Mevlüt (MERSİN) ve Er Şerif’in (ÇANAKKALE), şehitlerin yakınları, müze ziyaretçileri ve öğrencilerin katılımıyla anılması planlanmıştır.

HAKKIMIZDA

Türk Silahlı Kuvvetleri hem dünya barışına katkıda bulunmak hem de bölgesel ve uluslararası güvenliği sağlamak maksadıyla Somali, Bosna – Hersek, Kosova, Afganistan, Lübnan gibi birçok ülkede barışı destekleme harekâtlarına çok önemli katkılar sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir. Ayrıca, ikili ilişkiler kapsamında Somali, Katar ve Arnavutluk gibi ülkelerde de görev yapmaktadır.

Bugün gelinen noktada Türk ordusu, sahip olduğu teknoloji, bilgi ve eğitim üstünlüğü, azami ölçüde millî harp sanayisine dayanan silah gücü, terörle mücadele ve sınır ötesi harekât kabiliyeti ile her türlü hava koşulunda harekât icra etmektedir. Ayrıca, dünyanın en hassas noktalarında NATO bayrağı altında olağanüstü bir disiplin ve güçle görev yapma yeteneği sayesinde dünyanın en güçlü orduları arasında elde etmiş olduğu haklı ve mümtaz yerini daha da pekiştirmektedir.

PERSONEL TEMİNİ

Sayfanın ilgili bölümlerinde; Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri (yer sınıflarına) ve Özel Kuvvetler Komutanlığına muvazzaf subay olarak istihdam edilmek üzere kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları ile muvazzaf subaylığa ilişkin genel bilgiler yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde ihtiyaç duyulan kontenjanlar doğrultusunda muvazzaf subay olarak yer almak istiyorsanız, bu sayfadaki bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Muvazzaf Subay, 926 sayılı TSK Personel Kanunu kapsamında, en az dört yıl süreli fakülte veya yüksekokulları bitiren ve sayfanın müteakip bölümlerinde açıklanan şartları sağlayan kadın veya erkeklerden istihdam edilen subaylardır.

Muvazzaf subay adaylarından, tüm seçim aşamalarını geçmelerini müteakip, başarı sıralaması ve yapılacak tercihler esasına göre kontenjana girenler “Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimi”ne tabi tutulacaktır. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar, “Teğmen” rütbesiyle istihdam edildikleri sınıfın okulundaki kursa gönderileceklerdir. Söz konusu kursu başarı ile bitirenler yerleştirildikleri Kuvvet Komutanlığında uygun kadrolara atanarak göreve başlayacaklardır. Özel Kuvvetler Komutanlığında kontenjana giren adaylar yürürlükteki mevzuat esaslarına göre eğitime planlanırlar.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ PERSONEL TEMİNİ SAYFASINA GİRİŞ!

Hizmetleri İçerir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir