Sıkça Sorulan Sorular

Adresci Nedir?
Adresci.com internet sitesi, işletme/firma bilgilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi internet üzerinde yayınlamanızı sağlayan, İnternet üzerinde daha çok var olmanızı sağlayan ve bulunabilirliğinizi arttıran tamamen ÜCRETSİZ hizmet veren bir İnternet sitesidir.

Adresci Nasıl çalışır?
Adresci.com internet sitesi, günlük olarak güncellenen, yeni firmaların eklendiği ve mevcut firmaların sürekli güncellendiği bir sistemdir. İşletme/Firma bilgileri editörlerimizce sisteme toplu olarak yüklenebildiği gibi ayrıca İşletme/Firma sahipleri, yetkilendirilmiş SEO uzmanları, bilgi işlem personelleri de kendi işletme/firma bilgileri üzerinde değişiklik yapar veya yeni eklemelerde bulunur.

Adresci hangi sürelerde güncellenir?
Adresci internet sitesinde kayıtlı firmalar günün her saatinde güncellenebilmektedir. Gelen güncelleme veya yeni ekleme talepleri editörlerimizce kontrol edildikten sonra yayına alınır ve bu çoğu zaman 24 saati geçmemektedir.

Firma Ara Nedir?
Bir işletme mi arıyorsunuz? Adresci Yerel İşletmeler Rehberi veri tabanında kayıtlı 1,5 milyon işletme içerisinde mutlaka sizin aradığınız firmada kayıtlıdır. Websitemizi kullanarak aradığınız firmanın bilgilerine en kısa sürede ulaşırsınız. Yapanız gereken tek şey ise aradığınız işletmenin unvanın bir bölümünü yazmak ve aratmak hepsi bu kadar.

Adresci.com’da İşletme bilgilerim var nasıl güncelleyebilirim?
İnternet sitemizde yayınlanan işletme bilgilerinizi güncellemeyebilmek için ilgili işletme/firma detay bölümünde yer alan “Bu işletmenin sahibi misiniz?” linki aracılığı ile hemen basit bir üyelik işleminden sonra ilgili işletmeyi sahiplenerek istediğiniz güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitemize üye iseniz doğrudan işletmeyi sahiplenerek kullanıcı profilinizden işletmelerinizi yönetebilirsiniz.

Adresci.com’da yayınlanan bir işletmenin bilgilerinin hatalı olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım?
İnternet sitemizde yayınlanan bir işletme bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünmüyorsanız ilgili işletme/firma detay bölümünde yer alan “Bilgileri Güncelleyin!” linki aracılığı ile açılan form üzerinden doğrudan bize iletilebilirsiniz.

Adresci.com’da İşletme bilgilerimizi biz eklemedik nasıl bu sistemde yer alıyor?
İnternet sitemizde yayınlanan işletme bilgilerinin çoğunluğu kullanıcıların eklediği bilgilerden oluşmaktadır. Ayrıca sistemimize Türkiye’de faaliyet gösteren dernekler, meslek kuruluşları, ticaret odaları, sanayi odaları gibi birçok kaynaktan veriler toparlanmakta, derlenmekte ve işlenmektedir. Eğer işletmenizi/firmanızı kendiniz, çalışanınız veya yetki verilmiş bir temsilciniz eklemediyse sistemimize bu yolla eklenmiş olabilir. Bu durumda işletmenizi sahiplenerek güncelleyebilir veya yayından kaldırılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adresci.com’da İşletme bilgilerim var nasıl kaldırabilirim?
İnternet sitemizde yayınlanan işletme bilgilerinizi sistemden çıkartmak için iletisim@adresci.com adresine işletmenin yetkilisi veya işletme adına işlem yapmaya yetkili olduğunuzu gösterir herhangi bir belge ile bize başvurmanız durumunda tüm işlemler gerçekleştirilecek ve işletme/firma bilgileriniz sistemimizden çıkartılacaktır. Ayrıca sistemimize üye olup işletmeyi sahiplenerek işletme yönetim panelinizden işletmenin yayınlanmasını durdurabilir/açabilirsiniz.

Websitemizin gelir kaynağı nedir?
Adresci bireysel kullanıcılar için sunmuş olduğu hiçbir hizmetten ücret talep etmemektedir. Gelir kaynağımız internet sitemizi ziyaret eden kullanıcılara gösterilen reklam gösterimlerinden, işletme sahiplerine sunulan ek özelliklerden ve gösterim bazlı reklamlardan sağlanmakta ve internet sitesinin yayınlanması, sunucu giderleri, editör hizmetlerinin sağlanması vb.. tüm giderler bu kaynaklardan sağlanan gelirlerden karşılanmaktadır.

Adresci sitesi üzerinde yayınlanan işletme/firma bilgileri ne kadar güvenli ve doğru?
Adresci olarak yayınlanan bilgilerin doğru ve güncel tutmak için azami olarak çaba sarf ediyoruz. Adresci yayınlanan İşletme bilgilerinin her birinin ekibimiz tarafından doğruluğunun tespiti çok zor veya bazı durumlarda mümkün olmadığından kullanıcılar işletme / firma bilgilerine dikkat etmekle yükümlüdür.

Adresci sitesinde yer alan veya kullanıcılar tarafından girilen veya güncellenen işletme bilgilerinin yanlış olmasından doğacak maddi / manevi zararlardan Adresci sorumlu olmadığı bilinmelidir.

Website yönetimine nasıl ulaşabilirim?
Adresci olarak sistemimizde kayıtlı 1,5 milyondan fazla işletme bilgisi bulunmaktadır ve verdiğimiz hizmetlerin bir çoğundanda herhangi bir ücret alınmamaktadır, maliyetleri minimuma düşürerek sizlere en iyi hizmeti sunmaya gayret göstermekteyiz. Adresci hizmetleri için şuan aktif bir çağrı merkezimiz yoktur. İletişim ve bütün istek/talepleri formlar ve e-posta hesapları (iletisim@adresci.com) üzerinden daha hızlı ve aktif bir şekilde 7/24 yürütüyoruz. Tüm talepler titizlikle değerlendiriliyor geri dönüş yapılması gereken taleplere geri dönüşleri sağlıyoruz.